ZPRÁVY Kultura Liberecký kraj

Dny s řemeslem - zažijte kreativní setkání s mistry v Liberci

Dny s řemeslem v Krajské vědecké knihovně v Liberci nabídnou 26. a 27. února jedinečnou příležitost vyzkoušet si řemesla regionálních výrobců. Akce, součást Krajských týdnů pro neziskový sektor, zahrnuje pestrý program pro děti i dospělé.

0

Před týdnem

Miliony artefaktů objeveny při stavbě dálnic na východě Čech

Východní Čechy zažívají největší záchranný archeologický výzkum v historii, který provází stavbu dálnic D35 a D11. Denně jsou odkrývány miliony artefaktů, měnící pohled na českou historii. Archeologové teď v zimě katalogizují a zkoumají nálezy, což bude trvat roky.

0

Před týdnem

Sbírka vzpomínek Sudetské Němky míří z Bavorska do Českolipského muzea

Rada města Waldkraiburg v Bavorsku schválila darování rozsáhlé sbírky archivních materiálů Vlastivědnému muzeu a galerii v České Lípě. Sbírka se týká historie regionů České Lípy, Dubé a Nového Boru. Sběratelkou materiálů byla sudetská Němka Erika Rantsch. Archiválie poputují do českolipského muzea na jaře.

0

Před 3 týdny

František Štorm: Libero – Neuvěřitelná barevnost v Severočeském muzeu

Severočeské muzeum v Liberci uspořádalo výstavu František Štorm – Libero, která se zaměřuje na dílo významného českého umělce a typografa Františka Štorma. Výstava, zahájená 14. února, nabídne nejen nové obrazy, ale také koncert, na kterém vystoupí sám Štorm jako kytarista. Navíc návštěvníci uvidí Štormovy kresby, grafiky, ilustrace a malby, především novější práce inspirované přírodou.

0

Před 4 týdny

S MojaKartou objevte poklady jižní Moravy a vychutnejte si gastro zážitky

MojaKarta - slevová karta jižní Moravy nabízí turistům slevy na ubytování, atrakce a gastronomii. Karta je virtuální, aktivuje se při ubytování na min. 2 noci v partnerském zařízení, platí po celou dobu pobytu. Projekt pod patronátem Centrály cestovního ruchu láká na výjimečné zážitky.

0

Před 4 týdny

Hledání Památky roku 2023: Nominujte výjimečné stavby v Libereckém kraji!

Liberecký kraj vyhlašuje soutěž Památka roku 2023 s cílem ocenit úspěšné obnovy kulturních památek a výjimečné stavby v regionu. Přihlášky se podávají od 1. února do 30. dubna 2024, výherce získá pamětní desku a 100 000 Kč. Majitelé nemovitých kulturních památek, které prošly obnovou nebo restaurováním v předchozím roce, se mohou přihlásit.

0

Před 4 týdny

Tip na knihu: Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech

Po knize Červi v hlavě, kde byla Karin Novotná jednou ze čtyř autorek a autorů, vydává nakladatelství Golden Dog její další, tentokrát již samostatné dílo.

0

Před 4 měsíci

Nina a ježkovo tajemství: detektivka pro nejmenší diváky

Režiséři Alain Gagnol a Jean-Loup Felicioli, kteří již mají na svém kontě nominaci na Oscara za Život kočky, vypráví tentokrát příběh desetileté Niny, jejího kamaráda Mehdiho a ježka, který ožívá v tatínkových příbězích na dobrou noc. Přečtěte si rozhovor s tvůrci, kterými jsou Alain Gagnol a Jean-Loup Felicioli.

0

Před 5 měsíci

Doporučení na knihu: Hnízdo

Nakladatelství Golden Dog přišlo na český hororový trh s novou edicí. Edice Old School Horror přináší trochu pozapomenuté perly 80. let amerického hororu.

0

Před 5 měsíci

Tip na knihu: Přidávání přátel Rozesílání pozvánek

Ludmila Svozilová vydala pod nakladatelstvím Golden Dog v roce 2021 svůj román Achernar.

0

Před 5 měsíci

Bod obnovy, Vladimir 518 a Katarzia odhalují song k filmu

Už 21. září dorazí do kin počin, který podle dosavadních reakcí filmových recenzentů i diváků přináší naději a víru v to, že česká kinematografie není ještě zcela ztracena.

0

Před 6 měsíci

Tip na knihu: Není nebe nad Mexikem

Konečná v Mexiku.

0

Před 11 měsíci

Doporučení knihy: Nový měsíc na vodě

Sbírka toho nejlepšího od legendy amerického hororu.

0

Před 12 měsíci

Podpořte knihu od Kláry Turkové: Elisa a Hodiny času

Kniha se zapojila přes @pointa.cz do crowdfundingové kampaně, a pokud se na ni vyberou peníze, kniha vyjde, a tak si ji bude moci přečíst co nejvíce z vás. Všichni můžeme pouze získat, vy zajímavou odměnu a autorka splněný sen, ale nebojte, když se potřebná částka nevybere, všem, co přispěli se peníze vrátí.

0

Před rokem