ZPRÁVY AKTUALITY Liberecký kraj

Tragická nehoda ultralehkého letadla: Pilot s 1000 hodinami zahynul

Zpráva ÚZPLN odhalila detaily tragické nehody ultralehkého letadla z 1. ledna. Při manévru vlevo letadlo překročilo bezpečnostní rychlost, což vedlo k destrukci křídla a ztrátě kontroly. Pilot s více než 1000 hodinami zkušeností zemřel.

0

Dnes Adam Wágner

Liberecká Dubice: Radar odhalil téměř 70 % řidičů překračujících rychlost

Ulice Dubice v Liberci, kde radar měří rychlost již přes dva měsíce, zažívá vysokou dopravní zátěž s přibližně 120 tisíci vozidly měsíčně. Radar zde odhaluje, že skoro 70 % řidičů překračuje povolenou rychlost.

0

Včera Lenka Hubingerová

Svatojánská slavnost v Krásné: Den s vílou Izerínou láká děti i dospělé

Krásná na Jablonecku se chystá na čtrnáctou Svatojánskou slavnost, která proběhne 12. července. Akce nabídne Den s vílou Izerínou, pohádkové aktivity, hudbu, zapálení svatojánského ohně, sklářské dílny a malování na obličej.

0

Před 2 dny Jiří Padevěd

Liberecký kraj podpořil hasiče: 3 miliony na projektové studie

Liberecký kraj poskytl hasičskému sboru účelovou dotaci 3 miliony korun na projektovou dokumentaci pro Integrované výjezdové centrum (IVC) v Turnově a na studie nových stanic v Jilemnici a Jablonném v Podještědí.

0

Před 2 dny Adam Wágner

Autokemp ve Frýdlantu: 250 míst, slevy a mobilní kino!

Nově zrekonstruovaný autokemp ve Frýdlantu je připraven přijmout 250 návštěvníků. K dispozici je 24 míst pro karavany a jedno parkovací místo typu stellplatz.

0

Před 3 dny Miroslav Pucholt

Jablonecké tóny - festival plný folkloru a řemesel

Přijďte na 10. ročník festivalu Jablonecké tóny, konaného od 13. do 15. června na Letní scéně Eurocentra. Uvidíte místní i regionální folklorní soubory, tradiční řemesla, stánky s občerstvením a výrobky. Zahájení proběhne 12. června vernisáží výstavy "Senzační zprávy" v Domě Scheybalových.

0

Před 3 dny Lenka Hubingerová

Nové koupaliště v Dubici. Letní hit s tobogánem a plavčíky!

Nově otevřené koupaliště v Dubici nabízí moderní vybavení včetně tobogánu, plaveckých drah a občerstvení. Připravuje se na nadcházející léto i den otevřených dveří. Bezpečnost zajišťuje šest plavčíků a kamerový systém. Koupaliště pojme až 850 lidí, s kapacitou bazénů pro 300 osob. Celodenní vstupné je 150 Kč.

0

Před 4 dny Rebeka Schmidt

Liberecká zoo oslavuje přírůstek číslo 27 mezi orlosupy, tentokrát míří do španělských hor

Zoologická zahrada v Liberci se připojila k mezinárodnímu programu na záchranu orlosupa bradatého v roce 2002. Od té doby se zde vylíhlo 27 mláďat, z nichž 12 bylo vypuštěno do evropské přírody. Letos liberecká zoo oslavila narození dvou mláďat, přičemž jedno z nich bude vypuštěno ve španělských horách. Program zahrnuje sledování a péči o mláďata před jejich vypuštěním. Celkově bylo dosud vypuštěno přes 300 orlosupů.

0

Před 5 dny Lenka Hubingerová

Chemický poplach na Semilsku: nález neznámých látek

Nález neznámých látek v rodinném domě na Semilsku vedl k zásahu hasičů a chemické laboratoře Kamenice. Zásah zahrnoval identifikaci a třídění nebezpečných chemikálií, jako jsou kyseliny a rtuť.

0

Před 6 dny Michaela Prokopová

Opravy mezi Mnichovem a Oldřichovem zkomplikují turistickou sezónu

Opravy silnic mezi Mnichovem a Oldřichovem mají zvýšit bezpečnost chodců, zvláště dětí. Komplikaci přináší souběžné rekonstrukce železnic, které zasáhnou turistickou sezónu. Starostové kritizují špatnou komunikaci s Správou železnic. Rekonstrukce jsou nezbytné pro zlepšení infrastruktury, ale způsobí problémy obyvatelům i turistům.

0

Před 6 dny Michaela Prokopová

Liberecký kraj bojuje o Vesnici roku 2024

Liberecký kraj se připravuje na soutěž Vesnice roku 2024, která hodnotí obce dle různých kritérií, jako jsou společenský život či péče o veřejná prostranství. Zlatá Olešnice zahájí hodnotící maraton komisí, která má na každou obec dvě hodiny. Slavnostní vyhlášení proběhne 8. srpna v kraji a celostátní kolo 21. září.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Liberecký festival propojuje dětskou kreativitu s výstavou soch

Festival v Liberci propojuje dětskou kreativitu s výstavou soch Vulpes od Františka Skály. Součástí je i ilustrovaná kniha "Tam uvnitř něco je!", která soutěžila o Magnesia Litera. Kurátorka Jitka Mrázková zapojila děti ze základní školy do tvorby inspirované knihou. Výstava není kontroverzní a potrvá až do odvolání.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Hasiči z Liberce excelovali na mezinárodních manévrech v Polsku

Příslušníci HZS Libereckého kraje se zúčastnili 35. ročníku Mezinárodních záchranářských manévrů v Jelení Hoře, konaného 5.–7. června 2024. Výcvik se zaměřil na první pomoc a zahrnoval noční cvičení i využití virtuální reality.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Horská služba našla letní základnu v Bikecentru Libverda

Tehdejší přesun Horské služby do Bikecentra Libverda znamenal klíčový krok vzhledem k rostoucímu počtu cyklistů a záchranných výjezdů. Marek Fryč vysvětlil, že nová lokalita se brzy stala hlavní letní základnou. V Jizerských horách má služba osm stanic, nová základna je u Kočičích kamenů. Mapy poskytuje SHOCart.

0

Před týdnem Ester Vohradská
Zoo Liberec