ZPRÁVY AKTUALITY Liberecký kraj

Hlasujte pro Cenu čtenářů v soutěži Kniha roku

Hlasování pro Kniha roku Libereckého kraje otevřeno do 31. března. Čtenáři mohou hlasovat v kategorii Cena čtenářů prostřednictvím online dotazníku. Výherci získají finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun a speciálně vyrobenou cenu od Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově.

0

Včera

Řidiči si na vlastní peněžence ověřili měření Hrádku nad Nisou

Čeští řidiči čelí tisícovým pokutám za překročení povolené rychlosti 10 km/h v nedalekém Hrádku nad Nisou. Kontroly probíhají na polsko-německém pohraničním přechodu Porajów-Žitava a mají za cíl zlepšit dodržování rychlostních omezení a zvýšit bezpečnost občanů.

0

Před 2 dny

Frýdlant hledá lékaře: Městský byt láká stomatology i praktiky

Frýdlantsko čelí nedostatku lékařů a zubních lékařů, místní radnice se snaží problémy řešit, avšak zatím bez větších úspěchů. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek navrhl možnost sdružené praxe, která by mohla být atraktivní pro praktické lékaře.

0

Před 2 dny

Naučná stezka odhaluje tajemství Černé Nisy

Nová naučná technicko-přírodní stezka v Jizerských horách nabízí návštěvníkům vhled do lesnictví, ochrany přírody, zoologie a techniky u horního toku řeky Černá Nisa. Stezka spojuje turisticky oblíbený Bedřichov s Hřebenovkou a má přispět k rozvoji turistiky v regionu.

0

Před 2 dny

Výstava kompenzačních pomůcek a vyšetření nádoru prsu zdarma

Výstava kompenzačních pomůcek v Liberci představí užitečné pomůcky pro seniory, zdravotně postižené a další. Navštívit ji lze zdarma 29. února od 10 do 16 hodin. Ke zhlédnutí budou různé pomůcky a informace o jejich úhradě.

0

Před 3 dny

Liberecký talent na krejském úřadu

Březnová výstava Prolínání ve vestibulu libereckého krajského úřadu představí maturitní výtvarné práce žáků Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Liberci. Akce potrvá od 6. března do 1. dubna a nabídne širokou škálu uměleckých děl.

0

Před 3 dny

Dnes začal platit zákaz prodeje HHC

Prodejci s konopnými výrobky v Česku nabízejí výrazné slevy na produkty obsahující hexahydrokanabinol (HHC) kvůli jeho dočasnému zákazu. Mají však alternativy a neobávají se krachu.

0

Před 3 dny

Asfalt nahradí dlažbu v Turnově

Centrum Turnova prochází změnou, kde tradiční žulové dlažební kostky nahradí speciální asfalt, který snižuje hluk. Tato rekonstrukce, probíhající od července, zlepší životní podmínky místních obyvatel.

0

Před 4 dny

Okružní linka číslo 40 - rychlejší cesta do nemocnice

Liberecká nemocnice získala po osmi letech autobusovou linku číslo 40. Senioři oceňují pohodlí a časté spoje. Linka jezdí pracovní dny každých 20 minut, o víkendech v 30minutových intervalech.

0

Před 4 dny

Kraje sní o větších investicích, čekají na změny v dělení daní

České kraje plánují v letošním roce zvýšit investice do škol, nemocnic a silnic. Celkově půjde o více než 64 miliard Kč. Tyto plány však závisí na změně pravidel rozdělování daní mezi stát a samosprávy, které by mohly zajistit další prostředky pro krajské hejtmany.

0

Před 4 dny

Povodňová ohrožení na Trutnovsku

Severovýchod Čech čelí významnému nárůstu hladiny řek kvůli intenzivnímu dešti. Nejvíce postiženou oblastí je Vestřev u řeky Labe. Český hydrometeorologický ústav upozorňuje na možnost záplav v celém Královéhradeckém kraji, hladiny řek na Trutnovsku mohou dosáhnout druhého povodňového stupně.

0

Před týdnem

Dvě nová kasina v Liberci: U centra a u sociálních bytů!

V Liberci otevřely dvě nová kasina, jedno poblíž sociálních bytů, což vyvolává kontroverzi mezi občany a politiky. Regulace hazardu začala v roce 2011 se snižováním počtu heren ve městě, ale změna vyhlášky o hazardu loni umožnila otevření nových kasin.

0

Před týdnem

Výzkumné centrum TOPTEC získává podporu kraje

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC je zajištěna díky podpisu memoranda mezi Libereckým krajem, Turnovem a AV ČR. Kraj podpoří projekt do výše 20 milionů korun.

0

Před týdnem

Otázka rovnosti mezi muži a ženami?

Otázka rovnosti mezi muži a ženami je stále diskutovaným tématem. Ženy v ČR mají nižší úmrtnost a delší životnost než muži. Ve vzdělávání a práci jsou také rozdíly - ženy dokončují vysokou školu častěji a pracují ve veřejném sektoru.

0

Před týdnem