Poslední aktualizace


Velké změny na bedřichovském stadionu

Bedřichov plánuje prodloužení umělého zasněžování až k rozcestí U Buku, čímž vytvoří čtyřkilometrový okruh. Projekt za 113 mil. Kč má zlepšit podmínky pro sportovce, rekreační běžkaře i pořadatele závodů.

0

Pašeráci drog dostali vězení, soud rozhodne o gangu

Soud v Liberci odsoudil Michala Černého na 8,5 roku vězení za přepravu narkotik a kurýra Jana Chalupu na 8 let vězení v mezinárodní kauze pašování drog. Dalších osm obviněných popírá svou vinu, a soud s nimi bude pokračovat.

0

Hlasujte pro Cenu čtenářů v soutěži Kniha roku

Hlasování pro Kniha roku Libereckého kraje otevřeno do 31. března. Čtenáři mohou hlasovat v kategorii Cena čtenářů prostřednictvím online dotazníku. Výherci získají finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun a speciálně vyrobenou cenu od Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově.

0

Obleva a nedostatek sněhu znemožňují závodění

Teplé počasí a nedostatek sněhu zrušily lyžařský závod v Harrachově, který měl proběhnout o víkendu. Pořadatelé rozhodli v zájmu bezpečnosti a kvality závodu přerušit letošní ročník.

0

Řidiči si na vlastní peněžence ověřili měření Hrádku nad Nisou

Čeští řidiči čelí tisícovým pokutám za překročení povolené rychlosti 10 km/h v nedalekém Hrádku nad Nisou. Kontroly probíhají na polsko-německém pohraničním přechodu Porajów-Žitava a mají za cíl zlepšit dodržování rychlostních omezení a zvýšit bezpečnost občanů.

0

Martin Kydlíček (Před 2 dny)

Frýdlant hledá lékaře: Městský byt láká stomatology i praktiky

Frýdlantsko čelí nedostatku lékařů a zubních lékařů, místní radnice se snaží problémy řešit, avšak zatím bez větších úspěchů. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek navrhl možnost sdružené praxe, která by mohla být atraktivní pro praktické lékaře.

0

Martin Kydlíček (Před 2 dny)

Naučná stezka odhaluje tajemství Černé Nisy

Nová naučná technicko-přírodní stezka v Jizerských horách nabízí návštěvníkům vhled do lesnictví, ochrany přírody, zoologie a techniky u horního toku řeky Černá Nisa. Stezka spojuje turisticky oblíbený Bedřichov s Hřebenovkou a má přispět k rozvoji turistiky v regionu.

0

Martin Kydlíček (Před 2 dny)

Výstava kompenzačních pomůcek a vyšetření nádoru prsu zdarma

Výstava kompenzačních pomůcek v Liberci představí užitečné pomůcky pro seniory, zdravotně postižené a další. Navštívit ji lze zdarma 29. února od 10 do 16 hodin. Ke zhlédnutí budou různé pomůcky a informace o jejich úhradě.

0

Martin Kydlíček (Před 3 dny)

Liberecký talent na krejském úřadu

Březnová výstava Prolínání ve vestibulu libereckého krajského úřadu představí maturitní výtvarné práce žáků Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Liberci. Akce potrvá od 6. března do 1. dubna a nabídne širokou škálu uměleckých děl.

0

Martin Kydlíček (Před 3 dny)

Asfalt nahradí dlažbu v Turnově

Centrum Turnova prochází změnou, kde tradiční žulové dlažební kostky nahradí speciální asfalt, který snižuje hluk. Tato rekonstrukce, probíhající od července, zlepší životní podmínky místních obyvatel.

0

Martin Kydlíček (Před 4 dny)

Okružní linka číslo 40 - rychlejší cesta do nemocnice

Liberecká nemocnice získala po osmi letech autobusovou linku číslo 40. Senioři oceňují pohodlí a časté spoje. Linka jezdí pracovní dny každých 20 minut, o víkendech v 30minutových intervalech.

0

Martin Kydlíček (Před 4 dny)

Povodňová ohrožení na Trutnovsku

Severovýchod Čech čelí významnému nárůstu hladiny řek kvůli intenzivnímu dešti. Nejvíce postiženou oblastí je Vestřev u řeky Labe. Český hydrometeorologický ústav upozorňuje na možnost záplav v celém Královéhradeckém kraji, hladiny řek na Trutnovsku mohou dosáhnout druhého povodňového stupně.

0

Martin Kydlíček (Před týdnem)

Dvě nová kasina v Liberci: U centra a u sociálních bytů!

V Liberci otevřely dvě nová kasina, jedno poblíž sociálních bytů, což vyvolává kontroverzi mezi občany a politiky. Regulace hazardu začala v roce 2011 se snižováním počtu heren ve městě, ale změna vyhlášky o hazardu loni umožnila otevření nových kasin.

0

Martin Kydlíček (Před týdnem)

Lanovka Ještěd: Vyšetřování pokračuje, obvinění zrušena

Liberecký státní zástupce zastavil trestní stíhání Českých drah kvůli říjnové havárii lanovky na Ještědu. Vyšetřování se nyní zaměřuje na tři osoby podezřelé z obecného ohrožení z nedbalosti. České dráhy nadále spolupracují se vyšetřovateli.

0

Martin Kydlíček (Před týdnem)

Výzkumné centrum TOPTEC získává podporu kraje

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC je zajištěna díky podpisu memoranda mezi Libereckým krajem, Turnovem a AV ČR. Kraj podpoří projekt do výše 20 milionů korun.

0

Martin Kydlíček (Před týdnem)