Online Před 3 týdny

Viktoria Plzeň zdolává Zlín, Šulc vede kanonýry

Ve 22. kole Fortuna:Ligy si Viktorie Plzeň poradila s FC Zlínem 3:0. Dvě branky vstřelil Pavel Šulc, jednu přidal kolumbijský křídelník Mosquera. Plzeň tak udržela desetibodový náskok na čtvrtém Slovácku, zatímco Zlín zůstává na chvostu tabulky.

Blog
Dnes
REGIONLIBERECKO.CZ

Veselý prodlužuje smlouvu s Barcelonou

Český basketbalista Jan Veselý oznámil prodloužení kontraktu s Barcelonou, kde se stal klíčovým hráčem. Veselý má průměrně 12,5 bodu, 4,5 doskoku a 21 minut na zápas v Evropské lize.

Blog
Dnes
REGIONLIBERECKO.CZ

Řidiči si na vlastní peněžence ověřili měření Hrádku nad Nisou

Čeští řidiči čelí tisícovým pokutám za překročení povolené rychlosti 10 km/h v nedalekém Hrádku nad Nisou. Kontroly probíhají na polsko-německém pohraničním přechodu Porajów-Žitava a mají za cíl zlepšit dodržování rychlostních omezení a zvýšit bezpečnost občanů.

Blog
Před 2 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Frýdlant hledá lékaře: Městský byt láká stomatology i praktiky

Frýdlantsko čelí nedostatku lékařů a zubních lékařů, místní radnice se snaží problémy řešit, avšak zatím bez větších úspěchů. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek navrhl možnost sdružené praxe, která by mohla být atraktivní pro praktické lékaře.

Blog
Před 2 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Okružní linka číslo 40 - rychlejší cesta do nemocnice

Liberecká nemocnice získala po osmi letech autobusovou linku číslo 40. Senioři oceňují pohodlí a časté spoje. Linka jezdí pracovní dny každých 20 minut, o víkendech v 30minutových intervalech.

Blog
Před 4 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Dvě nová kasina v Liberci: U centra a u sociálních bytů!

V Liberci otevřely dvě nová kasina, jedno poblíž sociálních bytů, což vyvolává kontroverzi mezi občany a politiky. Regulace hazardu začala v roce 2011 se snižováním počtu heren ve městě, ale změna vyhlášky o hazardu loni umožnila otevření nových kasin.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Oslavy 100. výročí narození architekta Karla Hubáčka v roce 2024

Rok 2024 se stane Rokem Karla Hubáčka, slavného českého architekta, který by si 23. února připomněl své 100. narozeniny. K oslavě tohoto výročí se připojuje řada organizací, které pořádají různé akce ve jménu jeho odkazu a díla.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Maňasová zlomila český rekord, Pezinková zdolala šampionku Hrubou

Sprinterka Gabriela Maňasová překonala český rekord na 60 metrů časem 7,15 sekundy na halovém mistrovství ČR v atletice. Šampionát také odhalil další atletické talenty v mužských i ženských kategoriích. Výkony mladých atletů ukazují slibnou budoucnost české atletiky.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Prázdninová dobrodružství v Libereckém kraji: dinosaury, sklo a veteráni čekají!

Jarní prázdniny nejen na horách, ale i v Libereckém kraji! Nabídka zábavy zahrnuje celoročně otevřený Dinopark Plaza, ZOO Liberec, expozici Tajemná Indonésie v Centru Babylon, Zámek Zákupy, sklárnu a Sklářskou krčmu AJETO, Návštěvnické centrum KRNAP ve Vrchlabí a Automoto-museum Lučany.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Krejčíková kvůli zranění opouští turnaj v Dubaji: Vzpomínky a propad v žebříčku

Tenistka Barbora Krejčíková nebude obhajovat svůj titul v Dubaji kvůli zranění zad. Její absence způsobí propad startovky a pokles ve světovém žebříčku. Spolu s ní se odhlásila i Naomi Ósakaová, což zpochybňuje přítomnost velkých jmen na turnaji.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Fiala a Výborný projednají s agrárníky návrh na daňovou úlevu, protesty pokračují

Zemědělský svaz ČR jednal s premiérem Fialou a ministrem zemědělství Výborným o změně zemědělské politiky. Navrhovaná úprava redistributivní platby nebyla schválena, ale byla navržena úprava daně z příjmu zemědělců. Svaz vyzývá k dalším změnám a snížení byrokracie. Upozorňují na problém nekalé konkurence na evropském trhu a kontroverzní "Zelenou dohodu" EU. Zemědělci připravují protestní akce.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Děti čtou nevidomým: Liberecká knihovna vydává 21. audioknihu

Krajská vědecká knihovna v Liberci vydala 21. audioknihu v rámci projektu Děti čtou nevidomým dětem. Kromě zvukové knihy na CD vydali letos poprvé také tištěnou verzi v Braillově písmu. Audioknihy připravují děti ze základních a středních škol z Liberce a Frýdlantska.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Pohonné hmoty v Česku: Rostoucí ceny, oslabující koruna a napětí v Rudém moři

Ceny pohonných hmot v Česku rostou z důvodu oslabování koruny vůči dolaru a geopolitického napětí v oblasti Rudého moře. Průměrná cena benzinu Natural 95 dosáhla 37,68 Kč za litr, nafta zdražila na 37,78 Kč za litr. Dopravní a logistické firmy musí přizpůsobit své náklady a ceny aktuální situaci.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Lednová inflace naznačuje pokles: Vyhlídky na nižší spotřebitelské ceny v roce 2024

V lednu 2024 došlo k výraznému poklesu inflace na 2,3 %, což je nejnižší úroveň od března 2021. Odborníci z Moore Czech Republic považují tento vývoj za důvod k optimismu, očekávají nižší inflaci v roce 2024 a růst reálných mezd, stimulující spotřebu a růst české ekonomiky.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Nárůst černého kašle ohrožuje novorozence: Stoupá počet případů v Česku!

V České republice rychle přibývá nemocných s černým kašlem, ohroženi jsou zejména novorozenci. Od začátku roku bylo potvrzeno přes 630 případů. Třikrát více než za celý loňský rok. Nárůst je zaznamenán především mezi dětmi a středoškoláky. Očkování pomáhá předejít těžkému průběhu onemocnění.

Blog
Před 3 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ